Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Firmy globus nie muszę przedstawiać. Jest to firma produkująca światowej jakości piły do drewna. W artykule przedstawię piły do cięcia profili aluminowych.

Piły ALUEX -5o do cięcia kształtowników z Al. i tworzyw sztucznych

 

Cechy - korzyści Zastosowanie

Bardzo wysoka dokładność wykonania dysku.
Specjalnie dobrany węglik spiekany oraz odpowiedni profil uzębienia GA -5 (trapezowo-płaski z ujemnym kątem) gwarantują dużą żywotność narzędzia oraz bardzo dobrą jakość cięcia.
Dysk piły wyważany dynamicznie, eliminuje wibracje w czasie cięcia, co w sposób znaczący wpływa na wyższą jakość przecinanych powierzchni.
Odpowiednie naprężenie dysku zapewnia wysoką sztywność ośrodka co wpływa na stabilną pracę piły.
Szerokie możliwości w zakresie ostrzenia węglika spiekanego - pozwalają rozwiązywać problemy w cięciu oraz sprostać dużym wymaganiom jakościowym piły.
Nisko szumowy dysk - obniżony poziom hałasu w procesie cięcia.


Piły przeznaczone do cięcia kształtowników ze stopów aluminium (miękkich - wyciskanych) o grubości ścianki nie przekraczającej 3 mm.
Przeznaczone również do cięcia profili z PVC (tworzyw sztucznych) o grubości ścianki nie przekraczającej 3 mm.
Sprawdzają się także w innych zastosowaniach, podczas cięcia profili z metali kolorowych takich jak miedź, mosiądz, brąz z zachowaniem odpowiednio dobranych parametrów pracy piły.
Przy doborze piły należy zwrócić uwagę na ilość zębów (podziałkę uzębienia) kierując się zasadą, im twardszy i cieńszy przecinany materiał tym mniejsza podziałka (większa ilość zębów).
W celu uzyskania jak najlepszych powierzchni, zaleca się zastosowanie prawidłowego docisku materiału w czasie cięcia, ściskami lub imadłem.

Piły ALUEX +5o do cięcia kształtowników z Al. i tworzyw sztucznych

 

To samo co piła powyżej, jedyna różnica to dodatni kąt +5o pozwalający na cięcie profili o większych grubościach ścianki do 5mm.

Nie zalecany do cięcia profili cieńkościennych 1-2 mm.
Dysk piły wyważany dynamicznie, eliminuje wibracje w czasie cięcia, co w sposób znaczący wpływa na wyższą jakość przecinanych powierzchni. Dodatkowo technologia nacięć i wstawek powodyje, że piła klasyfikuje się do cięcia niskoszumowego.

https://domtechniczny24.pl/pi%C5%82y-hm-serii-aluex-do-aluminium-i-tworzyw-sztucznych.html

 

Piły SUPER ALUEX do cięcia kształtowników z trudnoobrabialnych stopów AL.

Specjalny gatunek węglika o zwiększonej zawartości kobaltu oraz twardości gwarantuje znaczne zwiększenie udarności i zabezpiecza zęby przed wykruszaniem - jest to szczególnie istotne w przypadku cięcia twardych stopów aluminium.
Dysk piły wyważany dynamicznie eliminuje wibracje w czasie cięcia, co w sposób znaczący wpływa na wyższą jakość przecinanych powierzchni.
Odpowiednie naprężenie dysku zapewnia wysoką sztywność piły oraz wpływa na stabilną pracę narzędzia.
Ilość zębów uzależniona jest od grubości obrabianego/przecinanego materiału piły.
Dysk piły jest nisko szumowy - obniżony poziom hałasu w procesie cięcia.
Możliwość wykonania piły kołnierzowej na zamówienie w w/w podgrupie asortymentowej.
Piły te wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, po podaniu podstawowych danych typowymiarowych narzędzia, na podstawie rysunku lub na podstawie danych/parametrów obrabianego materiału

Przeznaczone są do cięcia twardych i trudnoobrabialnych stopów aluminium, do cięcia stopów AL. z zawartością Mg, Zn, Mn lub Si 
Charakteryzujących się min.
Wysoką twardością (stopy te występują najczęściej w postaci prętów lub pełnych płyt)
Zastosowanie geometrii uzębienia GA+5 - zalecane jest do cięcie profili.
Zastosowanie geometrii uzębienia GA +10 - zalecane jest do cięcie materiałów pełnych.
Zaleca się stosowanie pił w wersji kołnierzowej do cięcia twardych stopów AL w postaci profili o znacznych różnicach grubości ścianek (np. radiatory) - z uzębieniem.
1 GC Piły te wykonywane są na zamówienie.