Ściernice do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wytwarzane są w różnych obrysach i rozmiarach. Nadają się do roboty przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, szlifowania spoin i lutów. Doskonale usuwają zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają powierzchnie zgrubnie oczyszczoną z widocznymi rysami tak jak po pilniku.

Ściernica Dremel SC541 to jeden z rodziny artykułów z systemem szybkiej wymiany. Być może jest kosztowny, ale jak w ciągu pracy istnieje potrzeba częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza bardzo dobrze nadaje się do wykańczania i wygładzania przeróżnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas roboty.

 

sciernica dremel do pił

 

Ściernice z węglika krzemu przeznaczone są do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, marmuru. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki zastosowaniu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Robota na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak szybko zużywać.

Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Produkowane są w różnych wymiarach, zależnie od typu łańcucha wybieramy odpowiednią średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie można czekać aż łańcuch będzie kompletnie tępy.

 


Frezy ze stali szybkotnącej o różnorakich obrysach. Nadają się do roboty w materiałach takich jak drewno, różnego rodzaju plastiki i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Super naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy błyskawicznie i dokładnie nacinają rowki profilują nawierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to następna grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Nadzwyczaj małe główki w różnym kształcie nadają się do różnego typu prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drzewo, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, brązy, aluminium.

Frezy węglikowe wytworzone są z niezmiernie trwałych węglików spiekanych.

Dremel robi je w różnych kształtach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są nadzwyczaj trwałe i

 

skuteczne w produkcji. Nadają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali frez-do-zarysow-ksztaltowy-dremelkolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.

 


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i ostrego usuwania materiału. Choć są niesłychanie trwałe to z powodu na niesymetryczne ostrza nadają się do obróbki laminatów, drewno, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy spotykane w większych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wytworzone z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania konturów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w frezy-szybkotnace-dremeldrewna egzotyczne, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.