Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzień dobry
Nowości w sklepie 2021 wrzesień

Przez ostatnie 2 lata wiele się odmieniło, wariactwo pandemii a później astronomiczna inflacja silnie w nas uderzyła, podnosimy się ostrożnie i tego samego życzymy wszystkim.
Wracając do nowości w naszym sklepie to rozpocznę od śrub w klasie 10.9. Przez jakiś czas stroniliśmy tego tematu bo sprzedaż była jednostkowa a wiadomo należy kupić kilogramy i potem sprzedawać 1-2 lata. Przeciętny zysk ale decyzja zapadła, mamy na w ofercie na stałe śruby z łbem sześciokątnym z gwintem pełnym i niepełnym. Wszystkie czernione, sprzedawane na sztuki. Na razie mamy je w zakresie od M8 mm o M16.

Następna nowość to koronki do gresu. I chodzi mi tu o te mocowane na szlifierkach kątowych 125mm. Tak w sumie to mieliśmy je już od długiego czasu, chodzi mi o otwornice do gresu firmy Rubi. Jednak cena takich koronek do gresu była za duża dla większości naszych klientów. Stopniowo zaczęły się pojawiać wersje tańsze i tak na początek otwornice wprowadziła min. Dedra, potem inne. Aktualnie mamy wypróbowane prawie wszystkie. Różnica w jakości jest nieznaczna natomiast w cenie znaczna. Na półce mamy dwie -trzy firmy tak aby mieć wszystkie możliwe średnice. I tak mamy koronki do gresu na szlifierkę w średnicach:
6mm, 8mm, 10mm 12mm. Te należy traktować raczej jako wiertła. Część z nich ma parafinę w środku.
Dalej: 16mm, 18mm, 20mm, 25mm, 28mm, 30mm, 32mm, 35mm, 38mm, 45mm, 50mm, 55mm, 68mm to jest otwornica do gresu pod puszki, 82mm.

 

https://domtechniczny24.pl/wiert%C5%82a-diamentowe-drygres.html


Niektóre tańsze mają bicie dlatego pułapem minimum to jest Dedra. Jeżeli klient chce kupić tańszą to możemy na miejscu sprawdzić czy mają bicie. A nabywca postanowi czy jest ono akceptowalne.

Ponadto weszliśmy w otwornice uniwersalne do płyt MDF, płyt wiórowych, lekkich materiałów ceramicznych typu płyta gipsowa, silka. Otwornice montuje się na prowadnicach identycznych jak pod otwornice bimetalowe do metalu. Zaletą otwornic uniwersalnych z ostrzami z węglików jest:
1 Duża precyzja wykonywania otworów, np. w płytach z laminatu do zabudowy, pod halogeny albo gniazdka.
2 Opcja wiercenia w płytach o grubości do 38 mm, dlatego że otwornice mają wyrzutniki urobku.
3 Duża żywotność dzięki ostrzom z węglików spiekanych.

https://domtechniczny24.pl/otwornice-do-drewna.html

 

No i ostatni w wpisie wątek, złączki PE do węży do wody 25 mm i 32 mm.

https://domtechniczny24.pl/z%C5%82%C4%85cza-do-rur-pe.html

 


Asortyment wprowadzony głównie pod kątem osprzętu do pomp głębinowych, które to są naszym oczkiem w głowie.
Złączki do skręcania dopuszczone do ciśnień do 16 bar, odporne na promieniowanie UV czyli mogą być używane do nawodnień w rolnictwie. W tej kategorii mamy złączki przelotowe i redukcyjne, kątowe i proste z gwintami 1/2, 3/4, 1cal i 1-1/4 cala.
To tyle na dziś dziękuję za uwagę.