Dzień dobry, cały czas coś nowego :)
Dziś krótki wpis związany z nową linią instalacji przemysłowej wykonanej ze stali nierdzewnej 316.

Przeznaczonej do instalacji przemysłowych o ciśnieniu do 10 bar. Naturalnie jak obejrzycie taką złączkę to natychmiast nasunie się kwestia tylko do 10 bar? No tak na więcej trzeba mieć atest a atest kosztuje. Ale zdrowy rozsądek radzi że wytrzyma więcej, a może nawet znacznie więcej. Ale o tym to piszę tylko na blogu, tak przy kawie lub herbacie bo w opisie pod artykułem nie wolno.
Wracając do tematu, armatura instalacyjna ze stali kwasoodpornej AISI 316 to w rzeczywistości wysokiej jakości elementy złączne używane szeroko w różnych gałęziach przemysłu min. chemicznym, spożywczym, ciepłowniczym, petrochemicznym, farmaceutycznym, do przesyłania wszelkiego rodzaju mediów – od sprężonego powietrza po ciecze, parę wodną i gazy. Wykonanie elementów oceniam na 5. Gwinty oczywiście rurowe typ G zewnętrzne stożkowe a wewnętrzne walcowe.
Asortyment będziemy stopniowo poszerzać, na początek mamy mufy, nyple, kolanka z stali nierdzewnej różnego rodzaju redukcje, korki zaślepki, trójniki czwórniki i na koniec króćce do wspawania.

Wszystko w zakresie gwintów od 1/4" do 2" cali. Ponieważ to stal 316 to bez problemu pospawa się Migomatem albo Tigiem.
To tyle