Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowości w sklepie Dom Techniczny Wieluń.

Witam

Pojawiło się ich wiele, ja wskażę na kilka nietypowych:

Pierwszy z nich to korba do pompy oleju, z średnicą otworu 20 mm. zaznaczę że otwór jest zrobiony ze stożka.

https://domtechniczny24.pl/korba-do-r%C4%99cznej-pompy-do-oleju.html niestety korba jest w tej chwili niedostępna. Cały czas czekany z niecierpliwością na dostawę, ale niestety statek nie chce dopłynąć :)


Poszerzyłem nasz asortyment o latarki MacTronic. Latarki są pogrupowane w kilka katalogów. Największy to latarki czołowe i tu w ofercie są niedrogie latareczki do 40 złotych np. latarka czołowa

Firma MacTronic wprowadziła również na rynek nowe latarki taktyczne seria M-FORCE. Dostępne były  3 wersje, MX-T155 na baterie AA, MX-T160 na baterie CR123, i wersja MX-T250na 2 baterie CR123.
Latarka taktyczna z włącznikiem żelowym M-Force MX-T160. Symbol 160 zdradza ilość lumenów.

W związku z małą ilością lumenów firma postanowiła wycofać powyższe i zastąpić je nowymi modelami:

Latarka taktyczna z serii
M-Force 1.1, 320lm
M-Force 2.1, 320lm
M-Force3.1, 250 lm
Model 2,1 - dla tych, dla których liczy się redukcja każdego grama ekwipunku przygotowaliśmy ważącą jedynie 103 g latarkę M-Force 1.1, która nie straciła swoich imponujących możliwości, ani w przypadku zasięgu światła, ani czasu pracy. Nie poczujesz jej na broni, ale z pewnością zobaczysz efekt jej pracy i wszystko co znajduje się w odległości 200 m od Ciebie. Dzięki specjalnej konstrukcji odbłyśnika latarka uzyskała jeszcze większy zasięg niż jej „większa siostra” M-Force 2.1.

https://domtechniczny24.pl/latarka-taktyczna-z-serii-mforce-155-lm.html


Latarka opakowana jest w estetycznym pudełku.
Dołączony uchwyt do szyny Picatinny wytworzony jest z lotniczego aluminium. Latarkę dokręca się na 2 śrubki imbusowe - wkrętak imbus jest dołączony do zestawu.
Latarka wygląda solidnie, nie ma zoomu i jeden tryb pracy 100%, tylny wyłącznik jest 2 zakresowy, można włączyć na stałe albo jak trzymamy lekko wciśnięty włącznik. Natomiast wyłącznik żelowy ma jeden tryb pracy. Nasadzona klapka na soczewkę trzyma się solidnie, podobnie wymienne filtry. W zestawie są: czerwony, ciemny niebieski i zielony.
Klasa IPx4 oznacza pełną pyłoszczelność a wodoodporność klasy 4 oznacza, że przetrzyma krople wody spadające pod dowolnym kątem, np. wiatr z deszczem. Zasilanie bateria CR123.
Nie licząc latarek taktycznych MacTronic produkuje jeszcze, jak napisałem wcześniej latarki czołowe. Na uwagę zasługuje latarka Nomad i latarki z Seri L HMS i L MX należąca do linii M-Force. Ta pierwsza zasilana trzema bateriami AAA, dysponuje w pełni wodoszczelną obudowę i moc 160 lumenów. Daje jej to wyraźny zasięg do 90 metrów. Latarka Nomad ma 3 poziomy jasności, 2 dodatkowe filtry i diodowe światło czerwone z opcją nadawania sygnału SOS.


Kolejną nowością są ściernice trzpieniowe ceramiczne. Wprowadziliśmy nowy rozmiar średnica 20mm, długość 25mm, oparty o ziarno z węglika krzemu. i osełki ceramiczne w nowych wymiarach i w nowych dobrych cenach. Zastosowane osełek a właściwie zastosowanie użytego w nich ziarna opisałem w artykule - Materiały ścierne:

https://domtechniczny24.pl/ose%C5%82ki.html