Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Dzień dobry
Nieco nowości z elektronarzędzi Bosch.
       Pierwsza to kolejna frezarka, która zastąpi dwa wycofane produkty a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
Nowa frezarka nie licząc designu ma kilka patentów. Ergonomiczny wyłącznik w uchwycie, czułą regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa również po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, to znaczy sporo, ale biorąc pod uwagę trwały i masywny korpus oraz efektywny silnik 1600W z CE to nie powinno być kłopotu z obsługą. I jeszcze Bosch tak zaprojektował górną pokrywę, że można bez kłopotu położyć ją do góry nogami i wymienić frez. Górna pokrywa jest po prostu plaska i nie przeszkadza kabel. Frezarka ma również przezroczystą płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że tego typu banał nieraz pomaga w robocie.
       Druga maszyna to GMF 1600 CE, frezarka górnowrzecionowa Bosch z przystawką kopiującą. Korpus silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją zaprezentowałem wyżej, do tego posiada przystawkę do kopiowania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki da się bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają uchwyty dopasowany, tak że mozna włożyć frez do drewna 8 mm i 12 mm.