Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Witam, to ostatnia część artykułow o materiałach ściernych nasypowych  Boscha. Będzie dotyczyl wybranych produktów i technologi produkcji.

      Optymalny proces produkcji zapewnia perfekcyjną obróbkę powierzchni. Dzięki nowoczesnym technologiom fabryki Bosch wykonuje się artykuły spełniające wysokie wymagania konsumentów z całego świata. Nadzwyczajna technologia łączenia (chroniona prawnie) gwarantuje stałą i wysoką jakość taśm bezkońcowych oraz doskonałą jakość obróbki powierzchni. Konfekcjonowanie i łączenie płótna ściernego to bardzo ważne czynniki konstrukcji taśmy szlifierskiej.

  Ważny jest:

 - sposób przycięcia plotna, prosty lub pod skosem,

 - odpowiednie zeszlifowanie obu końców taśmy, tak aby po sklejeniu powierzchnie były jak najbardziej gladkie,

 - naniesienie aktywatora i odpowiedniego kleju,

 - precyzyjne dopasowanie, docisk i wulkanizacja miejsca polączenia.

Powyższe etapy  produkcji modytikuje się zależnie od zastosowań taśmy oraz właściwości konkretnego produktu.

Technologia łączenia taśmy firmy Bosch gwarantuje:

  • Brak śladów spowodowanych nierównością łączenia
  • Bardzo precyzyjny przesuw taśmy, bez pozostawiania śladów kleju
  • Specjalne dopasowanie do zastosowań łączenia taśm
  • Wysoką stabilność i wytrzymałość na zerwanie zapewniają długą żywotność

Taśma bezkońcowa - sposoby łączenia.

 

     Wyjątkowy proces sztancowania matrycowego  ( czyli wycinania :) to najnowocześniejsza technika produkcji pozwalająca na uzyskanie precyzyjnie przyciętych krawędzi tarcz szlifierskich, oraz perfekcyjnych otworów o niezmiernie wysokiej jakości. Zaletami tego procesu technologicznego są:

  • Brak wad jakościowych (kruszące się ziarna, źle wykrojone otwory)
  • Czyste i idealnie gładkie otwory, zapewniające większą wydajność systemu odsysania pyłu
  • Brak wyruszania się ziarna, co zapobiega zarysowania szlifowanej powierzchni.

     W celu przeciwdziałania samoistnemu wypadaniu ziaren w trakcie szlifowania w wyniku zmieniania się siły nacisku oraz odkształceniom materiały ścierne Abrasives są uszlachetniane w procesie liniowym "online Multiflex". Materiały ścierne zyskują dzięki temu szczególną elastyczność. Właściwość ta jest niebywale ważna przy papierach ściernych przeznaczonych do szlifowania ręcznego oraz papierach w rolkach, wszędzie tam gdzie występuje wielokrotne zaginanie i prostowanie papieru ściernego.

     W ostatnim czasie pojawiły się ściernice lamelkowe wykonane z płótna ceramicznego. Ma ono zdolnoś do tzw. samoostrzenia, sprawia to że tarcze te przeznaczone są do najcięższych prac przemysłowych. Innowacyjne jest zastosowanie talerza nośnego wykonanego z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Ściernice te mają dużo lepsze właściwości amortyzacyjne, przez co lepiej przylegają do podłoża. Można to porównać do zastosowania amortyzatorów w samochodach, i lepszej przyczepności kół do podłoża na wyboistej drodze .Sprowadza się to do mniejszego zużycia i odczuwalnej wydajności. Lamelki nie są tanie - kosztują około 16 zł brutto, zobaczymy jaką opinię wystawią klienci bo pierrwsze sztuki poszły do pracy :)

Pozdrawiam Rafał