Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

farba geodezyjna żółtaTak było zanim mój mały, teraz to już gimnazialista oglądał F1.

Kłaniam się
        Jest tak nadzwyczajnie na, zewnątrz że aż pragnie się żyć. W końcu nadeszła wytęskniona wiosenka, mamy śliczny miesiąc, kiedy budzi się do życia cała przyroda, w języku naszych przodków, miesiąc Marzec, określali Brzezień, być może na cześć brzozy nieprzeciętnego drzewa za grosz niedocenianego przez nas. Z brzozy da się pozyskać oczyszczający sok, z młodych liści otrzymać susz na herbatki, a z kory rozpałkę lub surowiec do pisania.
Jestem pełny energii, i nie mam absolutnie pojęcia, z jakiego względu, przecież odżywiam się tak samo, nie ma do tej pory rodzimych nowalijek, może to energia życia, powiew wiosny?
       Moje dzieciaki też ożyły, tak jak nie mogłem w zimie wygonić ich na dwór, albo pole tak dzisiaj to do wieczora siedzą. Tylko żona się denerwuje, bo całkiem odpuścili naukę i lekcje nie odrabiają, bo są zmęczeni. Zasypiają o 9-10 a w zimie to przed kompami by siedzieli do późnej nocy. To oznacza, że ruch na świerzym powietrzu to na 100% wigor tak jak mówi ludowa mądrość. A wczoraj to wykoncypowali sobie, że zrobią tor wyścigowy, bo najstarszy jest fanem (nie lubię tego słowa) formuły F1. Oglądał w niedziele wyścigi i go natchnęło. Przyszedł do mnie i poprosił o spray, ale gdzie ja tam będę pozwalał malować linie na drodze. W tamtym roku to kupiłem im farbę geodezyjną pomarańczową, Taka farba geodezyjna ma tą niecodzienną właściwość, że zawiera masę pigmentu a bardzo mało żywicy spajającej i rozpuszczalnika. Z tego powodu po pomalowaniu ulicy czy chodnika, po kilku miesiącach niknie, po prostu deszcz ją wypłukuje. Z tego powodu nadaje się do prac geodezyjnych, malowania różnorakich lini, podkreślania punktów przy wykopach melioracyjnych i nawet do oznaczania drzew w Lesia. Ja odkryłem dla niej inne zastosowanie, jak chłopaki pomalują drogę to za 3 miesiące nie będzie już za bardzo widać. Farba geodezyjna może być żółta, pomarańczowa, czerwona niebieska albo zielona, to zależy od użycia wiem, że geodeci to bodaj używają głównie żółtej i pomarańczowej.
       Tak pomalowany tor służył do pierwszej kolizji, na szczęście nie groźnej no, ale synki muszą się przyuczyć, że rajdy to nie bajka tylko bardzo poważna i niebezpieczna sprawa. Tory muszą być widoczne i bezpieczne.
Na nadchodzące dni życzę wszystkim dużo energii.