Pompy hydroforowe z osprzętem, czyli z zwykłym wyłącznikiem ciśnieniowym , z manometrem, i mosiężną złączką.

Seria wielostopniowych, samossących odśrodkowych pomp powierzchniowych, wyposażonych w układ podnoszący zdolność zasysania, dzięki zastosowaniu tuby Venturiego. Przeznaczone są do pompowania czystej, zimnej wody z własnych ujęć oraz podnoszenia ciśnienia. Pompy znajdują zastosowanie przy zaopatrywaniu w wodę domów, działek rekreacyjnych, gospodarstw rolnych oraz przy nawodnieniach.
W skład osprzętu wchodzi włącznik ciśnieniowy PC SK-2, manometr oraz wyjście tłoczne pięciodrożne, można sobie zamiast wyłącznika zwykłego zamocować rozbudowany elektroniczny z precyzyjnym nastawem ciśnienia włączania i rozłączania, oraz zabezpieczenia przed suchobiegiem - https://domtechniczny24.pl/sterowniki-do-pomp.html .



CECHY:

• Zdolność zasysania z głębokości max. 8m
• Duża wydajność oraz wysokie ciśnienie
• Cicha praca
• Możliwość pracy ze zbiornikiem lub automatami hydroforowymi (np. PC, SK)
• Zabezpieczenie termiczne wbudowane w uzwojeniu silnika
• Gwarancja 24 miesiące

Parametry

Wydajność maksymalna [l/min]     190
Wysokość podnoszenia maksymalna [m]     70
Ciśnienie maksymalne [bar]     7
Maksymalna głębokość ssania [m]     8
Napięcie [V]     230
Moc silnika znamionowa [kW]     3
Króciec ssący     DN32 (1¼")
Króciec tłoczny     DN25 (1")
Wirniki     stal nierdzewna
Producent     IBO
Gwarancja     24 miesiące
Wysokość [cm]     19
Szerokość [cm]     22
Długość [cm]     57

Pompa mhi 1300 INOX
Waga [kg]     26

Cześć
Buławy wibracyjne czyli (wibratory do betonu) to specjalistyczne narzędzia wykorzystywane do zagęszczania mieszanki betonowej. Dzięki wibracjom eliminuje się powietrze, nadmiar wody a mieszanka betonowa dokładnie wypełnia wszystkie zakamarki. Dzięki temu zwartość betonu jest bardziej jednolita, pozbawiona rozwarstwień a co za tym idzie wzmacnia się jego wytrzymałość..
Wyróżniamy buławy o napędzie Spalinowym, pneumatycznym, elektronicznym i mechanicznym.

Zacznę od końca, Wibratory mechaniczne. To małe mobilne maszyny składające się z napędu i buławy wibracyjnej.

Ten rodzaj wibratorów, doskonale sprawdzi się, gdy zależy nam na większej mobilności. Są one lżejsze i wygodniejsze w porównaniu z buławami elektronicznymi. Wibratory mechaniczne to dobry wybór w wypadku robót na małych budowach:
Domki jednorodzinne, fundamenty i stropy budynków gospodarczych, itd.
Zasada działania jest prosta. Napęd generuje ruch obrotowy, przekazywany przez wałek giętki do buławy, buława ma iesynetryczną - mimośrodową konstrukcję, która generuje drgania.
Uwaga, w czasie pracy, na skutek tarcia generuje się temperatura w wałku, przede wszystkim w miejscach większego zgięcia, należy więc dbać aby jak największa część wałka była zanurzona- chłodzona w betonie.

W naszym sklepie można zakupić buławy wibracyjne firmy HERVISA S.A

HERVISA S.A. to renomowany hiszpański producent buław wibracyjnych do betonu i napędów do nich stosowanych. Przedsiębiorstwo HERVISA powstało w 1984 roku w Barcelonie i od samego początku skierowało swe produkty do profesjonalnych odbiorców, bo innych to nie obchodzi :).
Na przestrzeni lat firma rozwinęła produkcję i rozszerzyła swoją działalność na całą Europę. Obecnie firma Hervisa posiada certyfikat jakości ISO 9001: 2001, który po odnowieniu w 2009 roku potwierdza ciągle wysoką klasę i jakość produktów.

Produkty marki HERVISA dzielą się na kilka grup:

buławy mechaniczne AM do betonu, na prąd 230 V i 50 Hz

https://domtechniczny24.pl/bu%C5%82awa-wibracyjna-hervisa-am-424-rotary-%2B-nap%C4%99d-cmp.html


buławy elektryczne HF do betonu, na prąd 42 V i 200 Hz
buławy elektroniczne TRONIC do betonu, na prąd 230 V i 200 Hz
przetwornice prądu do zasilania buław elektrycznych HF

Ofertę uzupełniają listwy wibracyjne zasilane silnikami elektrycznymi, bądź spalinowymi. To tyle do zobaczenia

Witam

Wprowadziliśmy na stałe osłonę przeciwpyłową do małych szlifierek 125 mm. Osłona ma zestaw pierścieni umożliwiających założenie jej na różne modele szlifierek. Na początek założyliśmy ją na szlifierkę Boscha GWS 1000 pasuje idealnie, nie trzeba było było dawać pierścieni.

Osłona przeciwpyłowa do szlifierki 125.

W ziązku z problemami produkcyjnymi stempli i noży do nożyc Celmy, Makity i Boscha firmy BorMet, wprowadziliśmy zamiennik matrycy i noża długiego do Celmy. Po pierwszych opiniach niczym się nie róznią od oryginałów. 

Przypominam, że komplet najlepiej wymieniać w całości tzn. stempel i nóż, nie mieszać producentów i w miarę możliwości stosować smarowanie podczas cięcia. Nawet okresowe przesmarowanie zwiększa żywotność noży. Pełna oferta na naszym sklepie - https://domtechniczny24.pl/osprz%C4%99t-do-rozdzierak%C3%B3w-no%C5%BCyc-do-blachy.html

 

Dzień dobry
        Numeratory to narzędzia do oznaczania maszyn, korpusów, narzędzi, konstrukcji wykonanych z tworzywa, stopów nieżelaznych - aluminium, mosiądzu, żeliwa, staliwa oraz zwykłej stali, o twardości nieprzekraczającej 180 HB. W sprzedaży można spotkać szeroką gamę znaczników przeróżnych producentów. Od najtańszych do markowych. Wiodącym liderem jest tutaj niemiecka firma GRAVUREM obecna na rynku od ponad 50 ciu lat. Zajmuje czołowe miejsce w produkcji przyrządów do znakowania, w tym numeratorów.
Gravurem wytwarza kilkanaście produktów:

  1. Sztandarowy ich produkt: znaczniki Grawurem-S standard do wybijania liter i cyfr.
  2. Znaczniki punktowe.
  3. Znaczniki zaokrąglone.
  4. Numeratory wielokrążkowe.
  5. Numeratory automatyczne.
  6. Znaczniki kontrolne i specjalne.

         Praca tymi narzędziami odbywa się poprzez kontrolowany zgniot elementu oznakowanego o określonej sile. W przypadku tych narzedzi Gravurem S nie powinna ona przekraczać 800N/mm2. Optymalny nacisk to 600 N/mm2, nieprzekraczanie tej wartości zapewni dłuższą trwałość narzędzi. Znakowanie w praktyce odbywa się poprzez uderzenie młotkiem w znacznik. Trzeba pamiętać, że numerator powinien być wsparty o element znaczony pod kątem 90o. da nam to pewność, że odbity znak będzie miał zarys jednakowy na całym obwodzie. Zanim jednak zaczniemy pracę trzeba sprawdzić na niewidocznej powierzchni siłę uderzenia i efekt znakowania.
Wielkość znaczników podaję się w mm. Klienci mają problem jak zmierzyć i dobrać numerator. Żeby rozwiać wątpliwości informuję, że znaczniki wymiaruje się mierząc wierzchołki. W takim razie szerokość wgniecionego znaku będzie zależała od wymiaru numeratora (spód wybitego znaku) i siły uderzenia (brzeg wybitego znaku).

 


         Numeratory Gravurem stosuje się do trwałego znakowania tabliczek znamionowych na maszynach, elektronarzędziach, ramach stalowych, butlach do transportu gazów technicznych. Wymieniać by można w nieskończoność. Istotnym parametrem jest tutaj twardość materiału znaczonego i siła uderzenia. Zwykle elementy oznakowane wytworzone są z aluminium i zwykłych stali o twardości nieprzekraczającej 200 HB.
         Najczęściej sprzedawanym produktem jest Grawurem S o cyfrach i literach odwróconych na znacznikach. Czyli np. wybijając cyfrę odwróconą 2 na znaczniku otrzymujemy 2 poprawną na materiale oznakowanym. Wielkości zaczynają się od numeratory 2mm-3mm, numeratory 6mm, 4mm a kończą na 12mm. Zwracam uwagę na siłę docisku, inna będzie w znacznikach 4mm a inna 12mm. W praktyce dobrze mieć z 3 wagi młotków: 300 g, 400g i powiedzmy 500g.
W opisie produktu mamy:

  • Informację o sile docisku 600-800Nmm2.
  • Rozmiar znacznika literowego czy cyfrowego.
  • Twardość części znakującej znaczników - 58-61 HRC.
  • Informacje o szlifowanych bokach znaczników.
  • Przekrój i długość podaną w mm.
  • Wszystkie znaczniki są zapakowane w estetyczne i trwałe pudełka.

       Podsumowując temat, wybierając produkty Grawurem macie Państwo pewność, że narzędzie spełni Wasze oczekiwanie, znaki będą powtarzalne i będą nam służyły przez długi czas.
Pozdrawiam.

Cześć
Takiego kolosa to jeszcze nie widziałem. Pompa zatapialna WQ 100-3,5-2,2 do przepompowania wody pomiędzy stawami rybnymi, lub do napełniania stawów rybnych. Efektywność to optymalnie 2250 litrów na minutę, przy niesporym zanurzeniu. Trzeba dodać, że ta pompa to nie zapewnia ciśnienia i wznosi wodę maksymalnie na 5 metrów w górę. Ale jak trzeba wypełnić zbiornik albo wypompować wodę, na przykład z stawu strażackiego to w 60minut przepompuje 135 metrów sześciennych. Powinno się posiadać wąż o przekroju wewnętrznym 125mm, innymi słowy sporym, ale tylko taki przekrój gwarantuje wykorzystanie takiej przepustowości. Jak podłączymy mniejszą średnicę to będzie dławić i efektywność w dużym stopniu spadnie.

 

Pompa ma przykręcany króciec z podkładką i śrubami kwasoodpornymi. Przewód czterożyłowy nieoprawiony, linki o średnicy 1,5mm. Korpus odlany jest z żeliwa i pompa jest niezmiernie ciężka, ale żeliwo nie ulega korozji, stąd będzie trwała. Ciężar to około 52 kilogramy w opakowaniu a sama pompa z króćcem chyba około 48 kg.